همزمان با میلاد فرخنده  حضرت زهرا(س)وهمچنین ولادت بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، مراسم نقد ورونمایی از کتاب"گذری برتاریخ ونظری بر جغرافیای کلانشهر اراک" نوشته دکتر سهراب عسگری وسمیه عبدلی با حضور حجت الاسلام عباس دانشی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، نویسندگان  اثر و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در کتابخانه عمومی شهدای سنجان برگزار گردید.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در ابتدای این نشست ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت زهرا(س) و روز زن،اوج عظمت خلقت را در وجود زن و آفرینش مقام مادر عنوان کرد.

حجت الاسلام دانشی افزود در فضای فکری، اجتماعی و تصمیم سازی کلانشهر اراک کتابی با این هویت و محتوا نیاز بود که خوشبختانه به چاپ رسید ودر اختیار علاقه مندان قرارگرفت.

سهراب عسگری ، نویسنده کتاب گذری برتاریخ ونظری برجغرافیای کلانشهر اراک » نیز در این نشست گفت: نگارش کتاب حدود2سال واندی  به طول انجامید و بسیاربرای من غرور انگیز است که با توجه به اینکه اصالتا از اهالی شهر اراک نیستم توانستم دین خود را با نوشتن این کتاب نسبت به سالیانی که در این شهر واستان ساکن بودم اداکنم.عبدلی دیگر نویسنده این اثر افزود:این کتاب در هفت فصل تدوین گردیده که نگرانی‌های محیط زیستی در سه بخش آب، خاک و هوا مورد کنکاش قرارگرفته  است  و  امیدواریم تصمیم‌سازان و مدیران شهری نیز آگاهی و بینش درستی در خصوص شهر، مسائل و مشکلات آن و افق پیش‌رو به دست آورند. 
محمدرضا خالقی اردهالی، منتقد کتاب نیز در ادامه نشست ضمن اشاره به جزئیات متعدد در صفحات مختلف کتاب وهمچنین تجدید نظر در جلد کتاب در چاپهای بعدی افزود:سعی می کنم علاوه بر نقاط ضعف ،به نقاط قوت اثر نیز اشاره کنم زیرا معتقدم نقد منصفانه نقدی استی که هر دومورد را در برداشته باشد.     در ادامه این جلسه مدعوین و کارشناسان حاضر در نشست به بحث و بررسی کتاب و گفتگو با نویسنده پرداختند  و در پایان لوح تقدیر مدیرکل کتابخانه های عمومی به نویسندگان  کتاب اهدا شد.

عکس

عکس

عکس

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها